Profesjonalne biuro rachunkowe we Wrocławiu

Szeroki zakres usług rachunkowych

Wieloletnie doświadczenie i profesjonalna kadra

Rzetelne wsparcie, fachowe doradztwo


Usługi kadrowo-płacowe

Biuro Dora świadczy kompleksowe usługi kadrowo-płacowe we Wrocławiu i pobliskich miejscowościach. Zawsze bierzemy pod uwagę indywidualne potrzeby firmy oraz specyfikę prowadzonej działalności. Zarządzamy administracją pracowniczą w taki sposób, aby w znacznym stopniu odciążyć przedsiębiorstwo. To pozwala naszym Klientom na rozwój bez konieczności poświęcania czasu na czynności związane m.in. z naliczaniem wynagrodzeń, wystawianiem zaświadczeń o dochodach dla osób zatrudnionych czy prowadzeniem kartotek pracowników.

Obsługując kadry, bierzemy na siebie odpowiedzialność za wszelkie obowiązki związane z administracją pracowniczą. Do realizowanych zadań w ramach usług kadrowo-płacowych należy zatem m.in.:

  • prowadzenie akt osób zatrudnionych,
  • rejestrowanie pracowników w ZUS,
  • wydawanie różnego typu zaświadczeń,
  • sporządzanie umów o pracę,
  • sporządzanie umów cywilnoprawnych (umowa zlecenia, umowa o dzieło).Zarządzamy dokumentacją tak, aby jak najlepiej usprawnić pracę firmy oraz zapewnić zatrudnionym osobom komfort podczas załatwiania spraw urlopowych, zwolnień lekarskich i innych pism, a także składania deklaracji w urzędach skarbowych.

Usługi kadrowo-płacowe naszego biura obejmują również naliczanie wynagrodzeń (zgodnie z obowiązującymi przepisami), sporządzanie ewidencji wynagrodzeń, rozliczenia podatkowe i przygotowywanie deklaracji (PIT-11), prowadzenie ewidencji czasu pracy, zwolnień zdrowotnych oraz urlopów, rozliczanie świadczeń niepieniężnych na rzecz pracowników, a także przekazywanie gotowych dokumentów oraz deklaracji do Urzędu Skarbowego, PFRON lub ZUS w imieniu pracowników.

Kadry i płace - doradztwo

Podobnie jak w przypadku usług księgowych oferujemy fachowe doradztwo w zakresie prawa pracy, praw i obowiązków osób zatrudnionych oraz dotyczące kwestii związanych z wynagrodzeniem. Informujemy Klientów o wszelkich obowiązkach dotyczących prowadzenia kadr i płac oraz zmianach w prawie pracy, dbając zarazem o terminową i rzetelną realizację zadań.

Kadry i płace obsługiwane przez naszych specjalistów owocują doskonałą organizacją działania firmy, a także dobrze uporządkowaną strukturą administracyjną przedsiębiorstwa. Współpraca z nami pozwala na realną redukcję kosztów związanych z prowadzeniem osobnego działu kadrowo-płacowego. Korzystanie z usług naszego biura jest rozwiązaniem bardzo korzystnym i zarazem komfortowym zarówno dla małych, jak i średnich przedsiębiorstw o różnym profilu działalności. Dajemy Klientom nie tylko gwarancję wygody oraz terminowości, ale także poczucia bezpieczeństwa. Sprawujemy pieczę nad powierzoną nam dokumentacją, a świadcząc usługi kadrowo-płacowe czy wykonując rozliczenia podatkowe, zachowujemy przy tym pełną poufność związaną z polityką płacową firmy.

Rozliczenia PIT

Świadczymy kompleksowe usługi kadrowo-płacowe, w obręb których wchodzi głównie zarządzanie administracją pracowniczą. Przygotowujemy rozliczenia PIT, prowadzimy akta pracowników, sporządzamy ewidencje wynagrodzeń, a także dokumentujemy urlopy oraz zwolnienia lekarskie.

Coroczny obowiązek złożenia zeznania podatkowego ciąży zarówno na osobach prywatnych, jak i podmiotach gospodarczych. Wiąże się z koniecznością wypełnienia deklaracji i wniosku oraz złożenia ich do Urzędu Skarbowego. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z oferowanej przez nas usługi rozliczenia PIT-u, nie będziesz musiał niepokoić się o kwestię prawidłowego przygotowania dokumentów - zadbamy o ich zgodność z obowiązującymi przepisami prawnymi. Uwzględnimy wszelkie możliwe ulgi podatkowe i dopilnujemy, by dokumentacja była kompletna i nie wymagała korekty.Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszymi specjalistami

+48 501 007 126